Ev Hanımlarına Emeklilik 2021

Ev Hanımlarına Emeklilik 2021
Etiketler
iş imkanları Ev Hanımlarına Emeklilik 2021
Kategori is-imkanlari
Bu iş İlanı 1505 Kez Başvuru Almıştır
Yazar Eve ek iş veren firmalar

Sponsor Bağlantı


Ev Hanımlarına Emeklilik 2021 Hakkında Detaylar

En az 25 yıl evli kalmak. 50 yaşını dolsurmak. Yaşlılık maaşı almamak. Her hangi bir gelirinin bulunmamasi Ev Hanımlarına Emeklilik Emeklilik süreleri dolanlar bir an önce emekliliğe ayrılsınlar ben buradan acil olarak söylüyorum. Yoksa aylıklarından 2.9-3 liralık bir düşüş var. O yüzden asgari ücretle çalışan kişiler varsa kesinlikle işlerinden ayrılıp emekli olmalarını tavsiye ederim

 

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, çalışmayan anneler ve ev hanımlarına emeklilik yolunun açılabileceğini belirtti. Nacar, bununla ilgili bir dava açtıklarını ve kazandıklarını söyleyerek, “Yargıtay tarafından karar onaylanırsa Türkiye'deki annelerde çalışmadan kaldığı ikametgah sürelerine göre borçlanma yapabilecekler” dedi.Ev hanımlarına emeklilik ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 2019 yılı için emeklilik müjdesi ve başvuru şartları nelerdir? Evde yaptıkları üretimleri satan kadınlar prim ödemesi yaparak gerekli koşulları sağlamaları şartıyla emekli olabilmektedir.

Ev Hanımları Emeklilik Şartları Nelerdir? İsteğe bağlı sigorta primleri sayesinde evde üretim yapan kadınlar emekli olabilmektedir. Başvuru için adayların 18 yaşından büyük olması gerekmekte ve; örgü, dantel, süs eşyası gibi el işçiliklerini satıyor olması gerekmektedir. Sigortası bulunan ve aylık maaş alanlar, sosyal bir güvenceye sahip olanlar bu haktan yararlanamazlar.

Ev Hanımları Emeklilik Başvurusu Ev hanımlarının başvuru yapabilmek için vergi mükellefi olmadığına dair resmi evrak alması gerekmektedir. İsteğe Bağlı Sigorta Giriş Bildirgesi formu doldurulduktan sonra sigorta başlangıç tarihiyle birlikte başvurularınız hayata geçecektir. Ev kadınları 5 yıllık süre zarfında prim ödemesi yaptıktan sonra eğer hayatını kaybederse, birinci derece yakınları ölüm aylığı alabilmektedir. Ev Kadınları Emekli Olma Şartları Ev kadınlarının emekli olabilmesi için en az 9000 gün prim ödemesi yapması gerekmektedir. Daha önce herhangi bir işyerinde 3.5 yıl süreyle çalışan ev hanımları 7200 gün prim ödemesi yaparak emekli olabiliyor. 58 yaş şartını da sağlayan bireyler emekli olabiliyor.

 

İLETİŞİM FORMU


Sıradaki İş fikirleri

 • Evde Baharat Paketle Evde Baharat Paketle Evde Baharat Paketleyerek Para Kazanmak evden para kazan 2020 para kazandıran iş fikirleri sende kazanmaya başla.Evde Baharat Paketleyerek Para Kazanmak sizlerle yakından takip et Evde Baharat Paketleyerek Para Kazanmak ilk sen haberdar ol sosyal medyada paylaş.
 • Evde Gül Paketleme İşi Evde Gül Paketleme İşi Evde Gül Paketleme İşi,diyince aklıma kapina güller serdim şarkısı gelıor,Gül paketleme işi yaparak aylık 2400 TL ek gelir kazanmak istiyorsanız eğer, sitemizden ek iş ilanlari ve iş fikirleri yazilarini takip yapın evde ek iş fırsatını kaçırmayın
 • Evlere Kalem Montaj İşi Evlere Kalem Montaj İşi 2020 yilina girmiş bulunmaktayız yeni yilin ocak ayinda Ev hanımlarına yönelik ek işlerin başında evde kalem montaj işi gelmektedir. Bu işde diğer ek işler gibi evinden çalışıp para kazanmak isteyenlerin çok sık olarak yaptığı işlerin başında gelmektedir.
 • Dezenfektan Paketleme İşi Dezenfektan Paketleme İşi Evde Dezenfektan Paketleme İşi en yeni işleri arasina girmeyi başardi,Bu süreçte dezenfektan, maske ve dikiş ve katlama paketleme işleri ile sizlere
 • Zarf katlama 2021 Zarf katlama 2021 Zarf katlama evden para kazan 2022 para kazandıran iş fikirleri sende kazanmaya başla.Katlama işlemleri zarf içinde geçerli olabilir. Bu davetiye için daha çok özel davetiye diyebiliriz. Çünkü klasik davetiyelerin dışında bir modeldir.Zarf katlama sizlerle yakından takip et Zarf katlama ilk sen haberdar ol sosyal medyada paylaş.
 • Evde Çorap İşi Evde Çorap İşi Evde Çorap İşleri Yaparak Yaz kış fark etmeksizin her mevsim işleri yoğun olan bu firmalar çorap paketleme işi olduğu zaman evlere yönlendiriyor. Evde çok basit bir şekilde çorap paketleme işi yapabilir aylık yüksek ücretler kazanabilirsiniz.
 • Eve İş Veren Fabrikalar Eve İş Veren Fabrikalar Evlere İş Veren Firmalar Listesi,Bazı Mağazalar Ürünlerini Müşterilerine Kağıt Torbalar İçerisinde Sunarlar. Mağazalar Matbaalarda Bastırdıkları Üzerinde İsimlerinin Geçtiği Bu Süslü Kağıtları Katlamaları İçin Evlere Vermektedir.
 • Evde Çivi Paketleme İşi Evde Çivi Paketleme İşi Evde Çivi Paketleme İşi nedir nasil yapilir,Evde çivi paketleme işi yaparak para kazanacağınız ek iş fırsatı sizi bekliyor,Evde çalışarak para kazanma hayalinizi en kısa sürede karşılamak için sizlere yardımcı oluyoruz.
 • Nikah Şekeri İşi 2021 Nikah Şekeri İşi 2021 Nikah Şekeri İşi Para Kazanma evden para kazanma,Nikah şekeri işi veren firmalar ve bu işten ne kadar para kazanabiliriz Düğün ve nikah hazırlıkların da öncelikli olarak listenin başında halledilmesi gereken, hanımların çok önem verdiği nikah şekeri gelmektedir.
 • Mandal İşi Yaparak Para Kazanma İş Fikri Mandal İşi Yaparak Para Kazanma İş Fikri evden para kazan 2018 para kazandıran iş fikirleri sende kazanmaya başla. sizlerle yakından takip et ilk sen haberdar ol sosyal medyada paylaş.